68-43-M/01

Veřejnosprávní činnost

Láká tě stabilní práce ve státní správě či samosprávě? Tady se naučíš veškerou veřejnosprávní agendu – hospodaření s majetkem obce, práci s dokumenty či elektronickou spisovou službou. Absolventi jsou špičkově připraveni do praxe i na vysokou školu.

Proč zrovna k nám?

Proč se vyplatí studovat veřejnosprávní činnost?

Získáš veškeré dovednosti pro práci ve státní správě či samosprávě.

Správa, právo i ekonomika

Během studia tě čeká spousta odborných předmětů se zaměřením na veřejnou správu, právo i ekonomiku. Velký důraz klademe i na praxi s dokumenty a elektronickou spisovou službou.

Startovní čára pro vysokou školu

Získáš kvalitní vzdělání, díky kterému budeš při studiu veřejné správy na vysoké škole o krok napřed. Ve výhodě budeš i při volbě školy ekonomického či právního zaměření.

Expertíza na dokumentaci

S papírováním tě málokdo trumfne – u nás ovládneš elektronickou spisovou službu, hromadné zpracování dokumentů, legislativní systém CODEXIS.

Veřejná správa v malíčku

Absolventi oboru pracují ve správě obcí, měst či orgánů státní správy. Na starosti mají třeba hospodaření s majetkem obce, vedení evidencí podle platných předpisů, vedení správních a samosprávných výbor a komisí i vyměřování a vybírání dávek či poplatků souvisejících se správním řízením. 

Stabilní práce na celý život

Po zaměstnancích státní správy je neustále poptávka. O uplatnění tak nemusíš mít strach. Práce ve státní správě a samosprávě je stabilní a kariéru tady můžeš rozvíjet dlouhé roky.  Naše škola má v kraji skvělou pověst a díky praxi navážeš kontakty již během studia.

Co vzkazují absolventi?

„Naše škola mi do života dala opravdu mnoho. Naučila jsem se uvažovat a rozhodovat samostatně, vystupovat před velkou skupinou lidí, díky účastem na soutěžích jsem se naučila pracovat v týmu, stejně jako spoléhat sama na sebe, zvládat stresové situace. A v neposlední řadě jsem poznala spoustu přátel a skvělých lidí.“

Iva Grácová

Jak to u nás vypadá?

Do školy se budeš těšit. Nechceme se chlubit, ale kromě kvalitní výuky jsme hrdí i na krásné školní prostory – učebny, multifuknční sály, knihovnu, relaxační zóny či dvě zahrady.  Spolehlivá wi-fi v celém areálu je samozřejmostí. Přesvědč se a vydej se na prohlídku školy.

 

Kam dále?

Pro více informací nás navštivte na dnech otevřených dveří: 
30. listopadu 2023 a 15. ledna 2024 od 14 do 18 hodin.

Zatím nebyly vloženy žádné položky.

Už máš ve všem jasno?

×

Nové webové stránky

Od listopadu používáme novou doménu oa-vos.cz. Staré domény (oao.cz a voss-ova.cz) budou výhledově zrušeny

×