Holandsko 2024

V měsíci duben již tradičně vyrazili žáci 3. ročníků na exkurzi do Nizozemska
v celkové délce 6 dnů.

Po dlouhé cestě vlakem a autobusem exkurze mohla začít. První den návštěvy Nizozemska byl spojen s městem Haag. prohlídkou památek, návštěvou parku miniatur Madurodam a oblasti Scheveningen, příchodem na promenádu lemující Severní moře přes budovu lázeňského hotelu Kurhaus. Po dlouhém putování následovalo ubytování v hostelu Stayokay Hostel Soest a zasloužený odpočinek.

Druhý den začal procházkou lidským tělem Corpus, návštěvou největšího květinového parku Keukenhof známého také jako „Zahrada Evropy“ a následovala návštěva Skanzenu Zaanse Schans, kde byla ke shlédnutí výroba dřeváků a sýrů spojená s ochutnávkou a možností nákupů dárků pro své blízké. Třetí den byl ve znamení jízdy na nizozemských kolech a návštěvy dne krále v Amsterdamu. Tato velkolepá oslava byla velkým zážitkem. Oranžová byla barva tohoto dne.

Poslední den se nesl v nádechu umění v Rijksmuseum, pár volných chvil
v Amsterdamu a vyčerpávající exkurze byla zakončena projížďkou lodí po kanálech starého Amsterdamu. I přes náročnou cestu tam i zpět si všichni tuto exkurzi užili.

Velké dík patří panu učiteli Mgr. Krčkovi za nemalé úsilí i čas věnované celé
organizaci exkurze. Je nutné se také zmínit a poděkovat paní průvodkyni z CK Hello Trip paní Michaele Bencové, která se o vše a všechny po celou dobu exkurze strarala.

×

Nové webové stránky

Od listopadu používáme novou doménu oa-vos.cz. Staré domény (oao.cz a voss-ova.cz) budou výhledově zrušeny

×