10. ročník Regionální soutěže z práva zná své vítěze

Dne 9. dubna 2024 se na naší Obchodní akademii uskutečnila již podesáté tradiční Regionální soutěž z práva, která se koná každé dva roky.  V letošním ročníku se jí zúčastnilo celkem 11 týmů ze škol napříč celým Moravskoslezským krajem. Mezi hlavní odborná témata patřila novelizace v oblasti trestního práva nebo například občanského práva. Nicméně se objevila také témata z oblasti finanční gramotnosti, sociální správy nebo školství a vzdělávání. Všechna témata odborná porota ocenila jako aktuální a zajímavá. Kromě prezentace svého návrhu zákona se žáci museli popasovat i s testem z problematiky základů práva a obecného společenského přehledu. Celkovými vítězi se stali žáci Třinecké obchodní akademie informačních technologií a veřejné správy, s. r. o., kteří svým nejlepším výsledkem v testu a návrhem zákona o dekriminalizaci sexuální práce zaujali odbornou porotu. Na druhém místě se umístili žáci Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Státní jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, Frýdek‑Místek s tématem zákona o sociálních dávkách a pomoci. Jako třetí se umístili žáci naší Obchodní akademie a Vyšší odborné školy sociální Ostrava s návrhem zákona o finanční gramotnosti.

Všem zúčastněným děkujeme za skvělou práci a prezentaci své školy a vítězům srdečně gratulujeme.

Ing. Renáta Humeniuková

Ing. Magda Březná, MBA, DBA

Ing. Ivana Němcová, Ph.D.

×

Nové webové stránky

Od listopadu používáme novou doménu oa-vos.cz. Staré domény (oao.cz a voss-ova.cz) budou výhledově zrušeny

×