Studenti OA uklízeli přírodu na Den Země

Dne 22.4. se konal již 2. ročník akce DopytlaStym, na které studenti OA opět uklidili kousek ostravské přírody. Zatímco před dvěma lety byl naším cílem Heřmanický rybník, letos jsme si k úklidu vybrali úsek kolem řeky Ostravice na Slezské Ostravě. 

Skupina 32 dobrovolníků z řad studentů a učitelů se sešla v 8:30 na zastávce Sad B. Němcové. Vyzbrojeni gumovými rukavicemi a pytly na odpadky jsme vyrazili přes most na Slezskou Ostravu a vydali se podél cyklostezky směrem do Koblova. 

První velká nadílka odpadků nás čekala hned pod mostem přes řeku Ostravici. Tento most je zjevně útočištěm bezdomovců, a proto jsme pod ním našli značné množství plastů a plechovek. Nejzajímavějším nálezem byla stará mikrovlnka. Další výzvou byla skládka u fotbalového hřiště v Muglinově, kde bylo tak velké množství odpadků, že bychom tam mohli uklízet ještě dnes (a mezitím by tam místní vyhodili další odpadky). Snažili jsme se uklidit aspoň ten nejhorší nepořádek. Studenti si ovšem nedělali iluze, že by tato oblast zůstala uklizená dlouho.

Celkem jsme nasbírali 20 velkých pytlů odpadků a ještě asi 20 menších. Odvoz odpadků zajistil Úřad městského obvodu Slezská Ostrava.

×

Nové webové stránky

Od listopadu používáme novou doménu oa-vos.cz. Staré domény (oao.cz a voss-ova.cz) budou výhledově zrušeny

×