Advent na VOŠCE se vzpomínkou na pana ředitele

Minikonference a vánoční jarmark

Studenti na minikonferenci s příznačným názvem Columbus day sdíleli zkušenosti s ostatními kolegy ze  své odborné praxe v zahraničí (projekt Erasmus). Společně tak všichni putovali  z Polska přes Slovensko až do Chorvatska. Prezentující posluchače zaujali nejen náplní práce, kterou konali na pracovištích zahraničních partnerů, ale také podmínkami, za kterých se na Erasmus vyjíždí.

Zajímavé a podnětné byly i další prezentace s informacemi o podzimní studijní cestě do Bašky Vody a do Maroka. Nešlo jen o krásu vzdálených destinací, ale i o nabyté zkušenosti s tamními sociálními a školskými systémy.

V průběhu minikonference došlo i na minutu ticha, vzpomínku a potlesk pro našeho nečekaně zesnulého pana ředitele dr. Libora Lenča za jeho neúnavnou práci pro školu. Svou účast studenti a učitelé vyjádřili také smuteční barvou oděvu, který měli na sobě.

A protože se o Vánocích také naděluje, student 1. A vylosoval organizaci, která se letos stala příjemcem vánočního dárku ve výši 11.850 Kč. Tyto peníze mezi sebou vybrali studenti a učitelé, jako poděkování za vedení praxí. Vítězem a příjemcem dárku se letos stala MenSana, Ostrava-Poruba.

Nějakou tu korunku, sladkost (poskytl spolek Pro školu) a poděkování Tyflocentra v listinné podobě si odnesli studenti, kteří v říjnu  v rámci dalšího ročníku sbírky - Bílá pastelka vybrali úctyhodných 51.301 Kč. Děkujeme.   

Jarmark, nachytaný v předsálí, kterému vévodil ozdobený vánoční strom, se následně odehrál vzhledem nečekanému odchodu pana ředitele z našeho kruhu, v komorním duchu. Nechyběly prodejní stánky s rukodělnými výrobky neziskových organizací, vánoční čaj a nějaká ta dobrota.

VOŠKA

 


Galerie Zonerama
×

Nové webové stránky

Od listopadu používáme novou doménu oa-vos.cz. Staré domény (oao.cz a voss-ova.cz) budou výhledově zrušeny

×