Halloweenské strašení

Páteční den 3. listopadu 2023 se nesl v duchu strašení, zábavy a dobrého jídla, na naší škole se totiž pod záštitou Studentské rady OA konala nejepičtější celodenní Halloweenská akce. S původním nápadem přišla studentka Karolína Schollová z 3. A. Studenti i učitelé se sešli před desátou hodinou, aby si užili dopoledne plné strašidelné zábavy, občerstvení a her. Tato akce pro ně byla skvělou příležitostí, aby se odreagovali od studijního stresu a vytvořili si nezapomenutelné společné vzpomínky v připraveném fotokoutku plném halloweenských rekvizit.

Někteří studenti a učitelé dorazili v originálních kostýmech, jiní se na místě ozdobili některou z čelenek, masek nebo strašidelných rekvizit, od srandovních až po děsivé. Nejlepší kostýmy získaly sladkou odměnu. Kromě kostýmů studenty uvítaly i děsivé dekorace, které vytvořily autentickou halloweenskou atmosféru. Svíčky, dýně, pavouci a pavoučí sítě byly všude kolem, což přidalo akci ten pravý halloweenský nádech.

Nejlákavější atrakcí celého dopoledne bylo halloweenské občerstvení. K dispozici byly různé dobroty z kuchyně našich studentů i vyučujících. Nechyběly sladké i slané krvavé prstíky, perník s očima, sladké mističky s motivy duchů a strašidel, párečkové mumie i tradiční pokrmy jako masové tyčinky, různé druhy bábovek, perníků a dalších sladkých pokrmů. Kdo se chtěl na chvíli pobavit a zároveň i poučit, mohl si přes QR kód otevřít zábavný halloweenský kvíz a odpovědi hledat po třídě i na chodbě. Nechyběla ani tradiční aktivita bobbing for apples, ti nejlepší si při vytahování jablek z vaničky namočili jen nos.

Odpoledne jsme na naší škole přivítali ukrajinské děti z blízkého okolí. Děti se oblékly do svých oblíbených kostýmů a užily si společně s kamarády zábavu a připravené hry. Hlavní atrakcí bylo kromě převlékání a strojení do různých kostýmů i dlabání dýní. Dvě naše studentky, Karolína z 3. A a Justýna z 2. A, se dětem intenzivně věnovaly, všichni si společně užili malování na obličej, obrázkové bingo i opakování strašidelné slovní zásoby v češtině. Maminky a babičky si odpočinuly u dobré kávy a sladkých dobrot. Akce byla skvělým způsobem, jak propojit kultury a tradice a vykouzlit úsměv na dětských tvářích.

V podvečer se jako každý rok konal halloweenský průvod strašidel pořádaný Úřadem městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky. Tato velkolepá událost rozproudila krev v žilách i těch nejodvážnějších. Průvod tradičně končil ve „strašidelném domě“ – úřad byste v něm ten večer poznali jen velmi těžko, kreativita zaměstnanců úřadu byla patrná ve všech detailech. Malí i velcí si užili dobrodružnou cestu kolem různých prapodivných strašidel a stvoření, menší se strachem v očích, starší s notnou dávkou překvapení a nadšení z dokonalého provedení. Naši studenti jsou každoročně úřadem přizváni k účasti na strašení v parčíku u zadní vrátnice školy. Letos se největší oblibě mezi studentskými strašidly těšil „koník“ Daniel, který si užíval nejen pozornost dětí, ale i dokonalé umělecká vystoupení malých strašidel. Účast na tak velkolepé a populární komunitní akci byla pro naše studenty zážitkem a jsme rádi, že jsme mohli být její součástí.

Halloweenský den na naší škole byl nejen plný strašidelné zábavy a lahodného jídla v rámci naší školy, ale také skvělou příležitostí k tomu, abychom se propojili s okolní komunitou a sdíleli radost s dětmi z blízkého okolí. Tato událost nám přinesla spoustu nezapomenutelných okamžiků a úsměvů na tvářích všech zúčastněných.

I když Halloween bývá kritizován za svou komerčnost a globalizační charakter, naše Halloweenská akce byla skvělým příkladem toho, jak můžeme přínosně spojit různé kultury a tradice a vytvořit komunitní akci s přesahem mimo naši školu.


 Děkujeme všem, kteří se na této úžasné události podíleli, a těšíme se na další společné setkávání.

Za celý kolektiv Karin Sýkorová


Galerie Zonerama
×

Nové webové stránky

Od listopadu používáme novou doménu oa-vos.cz. Staré domény (oao.cz a voss-ova.cz) budou výhledově zrušeny

×