Prezent. a komunikační dovednosti jsme si osvojili v Českém rozhlase

Navštívili jsme veřejnoprávní médium – Český rozhlas Ostrava 

V rámci výuky v terénu, v souladu s probíraným učivem předmětu Prezentační a komunikační dovednosti, jsme absolvovali praktickou výuku v rozhlase. Využili jsme příležitosti, která se nám naskytla a nelitovali jsme. A co všechno jsme tedy zažili? 

Aneta a Kiki: „Prošli jsme si historickou budovu v centru Ostravy a viděli jsme přímý přenos písní na přání, různá studia, nahrávací studio a hlavně jsme měli sami možnost vyzkoušet si, jaké to je číst zprávy a vysílat zpravodajství přímo do éteru. Vtipné byly i ukázky nepovedených rozhlasových relací, to se nám také moc líbilo. A nakonec jsme ve vědomostním kvízu soutěžili o tričko, hrníček, pláštěnku, tužku a semínko krásné borovice.“ :-) 

Karolína a Veronika: „V historickém vestibulu nás přivítal pan zvukař a pracovnice PR oddělení. Dozvěděli jsme se něco o historii této instituce. Dále jsme mohli jsme poznat studia, kde se nahrávají cédéčka a probíhají koncerty. Také jsme si vyzkoušeli moderování zpráv.“:-) 

Marek: „Myslím, že jsem přišel o zajímavý zážitek, když jsem se této výuky nezúčastnil. Mohl jsem zjistit, jak to v rozhlase chodí a funguje.“ :-( 

Eliška a Eliška: „Seznámili jsme se s historií rozhlasu v Ostravě, prohlédli jsme si prostory a mohli jsme vidět moderátora hovořit s posluchačem, který si přál zahrát písničku na prání. Zaujal nás hudební sál, který si pronajímají i hudebníci se zahraničí. Zajímavá byla „bezzvuková místnost“, s různými druhy podlahy dle materiálu, také dvě místnosti, kde se v jedné nahrávají zprávy a v druhé se zesiluje a upravuje zvuk. A mohli jsme si sami vyzkoušet číst zprávy.“ :-) 

A Iza dodává: „Exkurze se mi velmi líbila, pan zvukař nám vše hezky vysvětlil a ukázal. Jsem ráda, že jsem si mohla vyzkoušet čtení zpráv.“

 

 

×

Nové webové stránky

Od listopadu používáme novou doménu oa-vos.cz. Staré domény (oao.cz a voss-ova.cz) budou výhledově zrušeny

×