Francie voní levandulí, révou a citrusy

La Provence, jih Francie. Nekonečné vinice, dobré víno, zeleň, levandule všude kolem a nespočet milých lidí, kteří vám vdechnou venkovský bezstarostný život. To je jih Francie, kam jsme se letos v září měli šanci podívat.První místo na seznamu bylo Monako, knížectví o rozloze 2,02 km2 . Stát se pyšní nejbohatšími obyvateli, krásnými jachtami a luxusními auty. Bohužel nám Štěstěna nepřála a trochu pršelo.

 Další den jsme plní elánu vyrazili do nejhlubšího kaňonu Evropy, do Grand canyon du Verdon, nejkrásnější lokace výletu. Někteří si užívali posledních teplých dní a smočili nohy v křišťálově modré vodě. Za zmínku stojí i blízká vesnice Moustiers-Sainte-Marie ukrytá ve skálách, opravdu krásné místo k ochutnání levandulové zmrzliny.

 Další města jako Cannes, Antibes a Grasse jsou se svými úzkými uličkami, stánky se suvenýry a všude vonícím jídlem k atmosféře pohodového života jako stvořené. V Cannes můžete potkat významné herce nebo se jen vyfotit na červeném koberci a cítit se jako celebrita. V Antibes můžete obdivovat historii v podobě staré pevnosti Fuerte Cuadrado z 16. století.
V hlavním městě parfémů Grasse pak přičichnout k nejrůznějším krásně omamným vůním a slavným parfémům.

Poslední den nás zahalila citrónová vůně barevného města Menton. Pokud jste ještě neochutnali mořské potvůrky, zrovna tady a teď je ta nejlepší příležitost. Čerstvé mořské plody, středomořský vánek a západ slunce jsou opravdu nezapomenutelným zážitkem. Pak nás čekala jen dlouhá cesta zpátky, kterou jsme únavou prospali. Francie voní levandulí, révou, citrusy a dobrodružstvím.

×

Nové webové stránky

Od listopadu používáme novou doménu oa-vos.cz. Staré domény (oao.cz a voss-ova.cz) budou výhledově zrušeny

×